Martwe wieloryby u wybrzeży Niemiec. To, co znaleziono w ich żołądkach, jest po prostu przerażające!

13 martwych kaszalotów znaleziono w tym roku u wybrzeży Morza Północnego (Szlezwik-Holsztyn, Niemcy). Gdy naukowcy zaczęli je badać, odkryli w ich żołądkach coś bardzo niepokojącego. 

W przewodzie pokarmowych ssaków znaleziono ogromne ilości odpadów i tworzyw sztucznych m.in. trzynastometrowe sieci rybackie, plastikowe wiadra i maski samochodowe! Kaszaloty to olbrzymie zwierzęta z łatwością więc połknęły tak wielkie przedmioty.

Oszacowano, że zmarły młode osobniki między 10 a 15 rokiem życia. Przyczyną padnięcia była niewydolność serca i nawet jeśli pochłonięcie odpadów, nie było bezpośrednim powodem śmierci, to stanowi to dla nich ogromne zagrożenie. Ssaki połykają przedmioty znajdujące się głębinach, ponieważ sądzą, że to ich pożywienie. Nagromadzenie się odpadów powoduje kolosalne szkody w żołądku. Spora ilość śmieci zapewnia im również fałszywe uczucie sytości, dzięki czemu nie są w stanie zdobywać pokarmu.

1

2


Oszacowano, że po oceanie światowym (całość wód morskich na powierzchni Ziemi) pływa aż 269 tysięcy ton śmieci! Są to głównie odpady plastikowe, pochodzące z gęsto zaludnionych obszarów przybrzeżnych i ze statków poruszających się po otwartych wodach.

audubon.org

9

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : heftig.co

Reply