Niewolnictwo nie zniknęło i ma się dobrze. Każdy z nas jest obecnie niewolnikiem, chociaż nie chce się do tego przyznać!

Niewolnictwo nie minęło, a jedynie zmieniło formę zwłaszcza w krajach rozwiniętych.

Niewolnictwo kojarzy się nam z książkami do historii, starożytnymi państwami i ewentualnie krajami gdzieś daleko od nas. Gdyby ktoś w twarz powiedział ci, że jesteś niewolnikiem, obruszyłbyś się. Przecież możesz robić co chcesz, chodzić gdzie chcesz i nikomu nie służysz. Czy na pewno? Każdy z nas jest niewolnikiem i ma nawet kilku panów. Kiedy ich poznasz, przyznasz nam racje.

 

Mamy dla was kilka historii, które doskonale obrazują to, co chcemy wam przekazać. Bo na błędach człowiek uczy się najłatwiej, a najlepiej to robić na czyichś.

Karty kredytowe 

Adam zarabia 2000 złotych, ale na kartach kredytowych ma zadłużenie ponad 6 tysięcy. Spłata odsetek zabiera mu 30% wypłaty, gdy dochodzą do tego inne opłaty. Adam nie wyrabia i znów płaci za coś kartą kredytową. Wpadł w koło, w którym jest niewolnikiem karty. Musi ja spłacać, przez co mu brakuje pieniędzy. Stał się niewolnikiem banku i kart kredytowych.

Na kolejnych stronach poznasz inne formy  współczesnego niewolnictwa. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : incrivel.club

Reply