Dziewczyny wyśmiewają się z koleżanki. Reakcja wielu osób godna pochwały!

Żyjemy w świecie, gdzie wśród młodzieży i dzieci, coraz częściej dochodzi do aktów zastraszania i wyśmiewania.

Skala tego zjawiska jest przerażająca. Są dzieci, dla których wyśmiewanie przez rówieśników, to chleb powszedni. Każda forma zastraszania jest zła. Dorośli, od najmłodszych lat powinni uczyć dzieci, że każdy człowiek jest wartościowy, każdemu należy się szacunek i nikt nie ma prawa nikogo wyśmiewać i zastraszać.

miniaturka

Nagranie, które widnieje poniżej, jest prowokacją, ilustrującą jak okrutny bywa świat dzieci. Sytuacja wygląda tak: Na przystanku siedzą trzy rówieśniczki i czekają na autobus. Na pozór wszystko wygląda normalnie, ale gdy przysłuchamy się rozmowie tej trójki okazuje się, że dwie z nich obrażają tą trzecią. Na szczęście nie żyjemy w świecie totalnej obojętności i wiele osób, które przysłuchuje się tej rozmowie, interweniuje…

 

Każdy może stanąć w obliczu takiej sytuacji. Jeśli nie będzie to dotyczyć Ciebie, może dotyczyć twojej siostry, kolegi, przyjaciółki, syna. Dlatego należy walczyć z tym zjawiskiem… Może dzięki udostępnieniu tego filmiku wiele osób zda sobie sprawę, czym właściwie jest wyśmiewanie i jak okrutny potrafi być człowiek… Zróbmy krok naprzód, uczmy właściwych postaw, reagujmy, kiedy komuś dzieje się krzywda.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply