Bar ogłosił wyzwanie: 6 drinków w 3 minuty. Niestety jego właściciele słabo przemyśleli swoją ofertę, bo 19-latek który zrealizował zadanie, nie żyje! 

Chęć popisania się sprawia, że wiele osób traci życie w bezsensowny sposób.

Człowiek to dość delikatna istota, dlatego powinien unikać sytuacji i zachowań, które zagrażają jego życiu i zdrowiu. Niestety wielu ludzi, zwłaszcza młodych, nie myśli o konsekwencjach swojego postępowania i godzi się robić przeróżne głupoty, które nie raz kończą się dla nich w najtragiczniejszy sposób – śmiercią.

 

19-letni Wang Yaodong z miasta Guangdong w południowo-wschodnich Chinach, wraz z kolegami poszedł świętować zdanie egzaminów. Grupka młodych ludzi trafiła do pewnego baru, gdzie zaoferowano im udział w pewnym wyzwaniu: trzeba wypić 6 drinków w zaledwie 3 minuty, a jeśli komuś się uda, nie będzie musiał płacić za alkohol, zaś jeśli nie podoła, to za każdy drink uiści opłatę w wysokości 35 dolarów.

Wang będąc w szampańskim humorze, postanowił podjąć się wyzwania i udało mu się wypić przygotowane trunki w wyznaczonym czasie. Niestety szybko stracił przytomność, ponieważ w koktajlach był łącznie aż litr alkoholu, stanowczo za dużo, by organizm młodzieńca mógł sam sobie poradzić z taką dawką.

 

Co gorsza, przyjaciele Wanga zamiast wezwać karetkę pogotowia, sami próbowali chłopakowi pomóc. Cucili go i próbowali wywołać wymioty, ale bezskutecznie. Gdy usta nastolatka zrobiły się sine, a tętno ledwo wyczuwalne, dopiero wtedy zadzwonili po fachową pomoc. Od wypicia drinków do tego czasu minęło aż 40 minut i niestety było już za późno – chłopak zmarł.

Przypadek Wanga rozpalił gorącą dyskusję: kto ponosi odpowiedzialność za to tragiczne zdarzenie? Jedni obwiniają bar, za ogłoszenie śmiertelnego wyzwania, zaś inni winę widzą tylko po stronie nastolatków, którzy posuną się do największej głupoty, byleby tylko zaimponować grupie rówieśniczej.

Niech przypadek tego młodego Chińczyka będzie dla wszystkich przestrogą, że z alkoholem nie ma żartów, a picie go na umór, to proszenie się o śmierć. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : viral4real.com

Reply