Lekarze apelują na cały świat: jedzenie tego owocu na pusty żołądek jest zabójcze! W Indiach zmarło już kilkadziesiąt dzieci!

Owoce uważa się za jeden z najzdrowszych składników diety, ale trzeba jeść je rozsądnie.

Owoce są bardzo cenionym produktem spożywczym, ponieważ zazwyczaj zawierają cenne witaminy i mikroelementy, które są niezbędne organizmowi do prawidłowej pracy. Od lat dietetycy radzą, by zastąpić nimi inne przekąski, ale czy wszystkie owoce można spożywać bez ograniczeń? Niestety nie.

Indie to drugie na świecie państwo pod względem liczby ludności: w tym azjatyckim kraju żyje ponad miliard 200 milionów ludzi! Niestety przy tak dużej liczbie obywateli powszechne jest ubóstwo, zwłaszcza na dalekich prowincjach.

Podstawowym problemem mieszkańców Indii jest niedożywienie. Miliony osób codziennie nie dojada, a jeśli już jedzą, to ich posiłki są bardzo uboga w składniki odżywcze. Najbardziej cierpią na tym dzieci, które często aby nie umrzeć z głodu, muszą same wynajdywać sobie coś do jedzenia.

Kilkadziesiąt indyjskich dzieci sięgnęło po rodzime owoce w nadziei, że zaspokoją głód. Niestety ten posiłek przyniósł im śmierć. Więcej o tej tragedii i zabójczych owocach, przeczytacie na kolejnych stronach artykułu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, bbc.com

Reply