Jak zachęcić dzieci do jedzenia?

Nivea Salgado nie jest zwykłą brazylijską mamą. Ukończyła doktoranckie wykształcenie z zakresu stomatologii, jednak porzuciła karierę akademicką by całkowicie poświęcić się macierzyństwu. Po roku nieprzespanych nocy zaczeła pisać bloga o nazwie Mile Dicas de Mae. Według Nivea, kiedy jej córka Catarina zaczęła w końcu przesypiać noce – z małego wszystkożernego dziecka przeistoczyła się w niejadka, który lubił tylko jabłka.

Mama Catariny postanowiła wykorzystać własne umiejętności manualne (nabyte jako… dentysta) – bez żadnego kursu gotowania zaczęła przygotowywać pyszne dania, którym jej córka nie mogła się oprzeć. Kompozycje różnych warzyw, owoców, mięsa, nabiału – wszystkiego. Teraz mała dziewczynka je wszystko i ze smakiem, a także chętnie włącza się do kucharzenia. Często prosi mamę by ta zrobiła z jedzenie obrazki jej ulubionych postaci bajkowych.

Całość wygląda… niezwykle apetycznie! Który dzieciaczek się temu oprze? :)

 

Czerwony Kapturek

1


Roszpunka

2


Mała Syrenka

3


Dziewczynka w zupie

4


Owocowe balony

5


Słoniowe naleśniki

6


Książniczka Ella

7


Piraci!

8


Kwiaty dla Catariny

9


Kot i rybki

10


Świnka Peppa

11


Mała Księżniczka

12


Catarina i księżniczka

13

źródło

Spodobały ci się takie pomysły na jedzenie dla dzieci? Zainspiruj tym znajomych rodziców albo koleżanki i kolegów! Kliknij przycisk niżej i podziel się tym z innymi!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply