Jaka liczba powinna kryć się pod pytajnikiem i jaki symbol ją przedstawia? Ta zagadka was zaskoczy 

Czasem by znaleźć odpowiedź, trzeba zacząć myśleć niestandardowo.

Nieszablonowe myślenie to bardzo przydatna umiejętność, zwłaszcza w zawodach, które wymagają domyślania się różnych faktów czy ich konsolidowania. Z pewnością do takich fachów należy praca policjanta, więc by ćwiczyć niestandardowe myślenie, jeden z amerykańskich funkcjonariuszy opracował ciekawą zagadkę.

 

Zadanie jest bardzo proste: trzeba przyjrzeć się rysunkowi i znaleźć symbol, który kryje się pod pytajnikiem. Symbol ten ma odzwierciedlać pewną wartość liczbową, wynikającą z działania zawartego w równaniu.

By ułatwić zadanie, twórca zagadki zaproponował 5 znaków, które mogą pasować do prawidłowego rozwiązania, a my podpowiadamy, że istotnym dla rozwiązania zagadki jest znalezienie tego, czego nie powinno być widać….

Rozwiązanie znajdziecie poniżej. 

Zagadka równanie z figur

Trudność tej zagadki polegała na zorientowaniu się, że każdy symbol należy w połowie zasłonić, by zobaczyć cyfrę. Następnie należało już tylko policzyć proste równania i wskazać, że rysunek numer jeden symbolizuję „czwórkę”, czyli poprawne rozwiązanie łamigłówki.

Komu udało się rozwiązać tę zagadkę, może być z siebie dumny, gdyż tylko kilka procent osób znajduje poprawną odpowiedź.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply