„Żałuje, że mam dzieci”: kobiety otwarcie przyznają, że urodzenie dziecka tylko namieszało im w życiu! Rozumiecie je?

Mówi się, że macierzyństwo to piękny dar od Boga, z którego należy się cieszyć, bo nie wszystkie kobiety mogą zostać matkami.

Niektóre panie, mimo że mogą mieć dzieci, po prostu z różnych powodów ich nie chcą i nie należy je za to krytykować. To ich świadomy wybór i ich ciała, dlatego nikt nie ma prawa decydować za nie. Są i takie kobiety, które długo czekają na upragnione maleństwo, a gdy już pojawi się w ich życiu, są zawiedzione i żałują, że zostały matkami.

Ciężko im się do tego przyznać publicznie w obawie przed zlinczowaniem ze strony społeczeństwa, które przeważnie potępia takie osoby. Najbardziej krytykują oczywiście ci, którzy nie mają dzieci lub ich wychowanie nigdy nie sprawiało im problemu. Macierzyństwo to nie tylko uśmiechnięte i pachnące niemowlę, to również nerwy, płacz i wyrzeczenia. To nieprzespane noce, wieczne zmęczenie, nauka cierpliwości i ciężka praca 24 godziny na dobę bez urlopu i L4.

Sporo kobiet po urodzeniu dziecka orientuje się, że posiadanie potomstwa wcale nie daje im satysfakcji. Są cięgle zmęczone, rozdrażnione, muszą zrezygnować z wielu przyjemności i ciągle kłócą się z partnerami. Niektóre, gdyby mogły cofnąć czas, na pewno nie zdecydowałyby się na dziecko. Właśnie z myślą o nich powstała strona na Facebooku I Regret Having Children (Żałuję, że mam dzieci). Kobiety, które są zmęczone i zawiedzione macierzyństwem, umieszczają tam swoje opowieści, często anonimowo w obawie przed hejtem ze strony najbliższych.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply