Zaskakujące zasady etykiety, które musi przestrzegać nawet królowa

Rodziny królewskie nie mają tak łatwo, jakby się nam wydawało, muszą przestrzegać wielu reguł i zasad, czy o się im podoba, czy nie.

Najpopularniejsza na całym świecie jest rodzina brytyjska rodzina królewska. Królowa Elżbieta jest najdłużej panująca królową w historii. Narodziny nowych członków, śluby – wszystko jest przedmiotem zainteresowania ludzi i mediów. A zwłaszcza wszelkiego typu skandale i kłopoty, jakie mają książęta. Mało, kto wie, że członkowie rodziny królewskiej, a przede wszystkim sama królowa muszą przestrzegać wielu praw, które dla nas są, co najmniej zaskakujące.

 

Zaskakujące zasady etykiety, które musi przestrzegać nawet królowa

 

W Tower w Londynie musi mieszkać co najmniej 6 kruków

„Jeśli kruki odlecą, królestwo upadnie.” Legenda głosi, że jeśli w wieży nie będzie kruków, to całe królestwo upadnie. Musi mieszkać tam co najmniej 6 kruków, jednak obecnie jest ich znacznie więcej. Oczywiście mają specjalną opiekę i wszystko, czego potrzebują. Czego nie robi się dla królestwa.

Nie wolno ich dotykać

Zwykli ludzie nie mają prawa dotykać członków rodziny królewskiej, jednak obecnie jest to nagminnie łamane prawo. Zwłaszcza w stosunku do młodszych członków rodu.

Zaskakujące zasady etykiety, które musi przestrzegać nawet królowa

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply