Masz problemy z bezsennością? Dzięki tej sztuczce zaśniesz w czasie krótszym niż minuta!

Nie tylko osoby cierpiące na bezsenność mają problemy zasypianiem. Wszyscy od czasu do czasu mamy kłopot z tym, by bez przeszkód oddać się w objęcia Morfeusza. Patrzymy wtedy w sufit lub przekręcamy się z boku na bok i pogrążamy w coraz większej bezsilności. Czy jest na to jakaś rada?

Na szczęście jest wiele sposobów wspomagających zasypianie: od szklanki ciepłego mleka, przez muzykę relaksacyjną, aż do farmaceutyków. Skutecznym sposobem jest również praca z oddechem, o czym przekonał się pewien pan młody, który przez kilka dni nie mógł zasnąć, zdenerwowany nadchodzącym ślubem.


sen-pas


Mężczyzna zmęczony brakiem snu poprosił swoją koleżankę, zajmująca się  praktykami wellness i medytacją, o radę w tej sprawie. Kobieta poleciła mu bardzo proste ćwiczenie oddechowe, które nastroi jego organizm na sen i sprawi, że uśnie w mniej niż minutę. Oczywiście przyszły pan młody nie mógł uwierzyć w jej skuteczność, ale zmienił zdanie następnego ranka, gdy po jej zastosowaniu wstał wyspany.

Skuteczność metody okazała się zaskakująca

sen-2


Metoda usypiania w minutę nazywa się „4-7-8”, a jej autorem jest dr Andrew Weil.  Przez pierwsze 4 sekundy należy oddychać przez nos, następnie przez 7 sekund wstrzymać oddech i po tym czasie wypuścić powoli powietrze przez usta, co powinno trwać osiem sekund. Metoda zyskała dużą popularność wśród lekarzy medycyny integracyjnej oraz joginów.

Sen jest bardzo ważny, ponieważ to czas regeneracji organizmu

5185437718_fc019d085f_b


Taka praca z oddechem spowolni tętno i pomoże uspokoić pracujący mózg. Niektóre osoby nie są wstanie doliczyć do 8, ponieważ już zasypiają, a inne powtarzają ćwiczenie 3 lub 4-krotnie, by spokojnie pogrążyć się we śnie. Podczas ćwiczenia oczywiście należy mieć oczy zamknięte i być przygotowanym do spania. Jeśli zaś będziecie wykonywać tę sztuczkę w środku dnia, np. przy biurku w pracy, pomoże wam ona uspokoić nerwy i dotlenić organizm.

Praca naszego organizmu jest uzależniona od sposobu, w jaki oddychamy

sen-1

 

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : aol.com

Reply