Eksperci twierdzą, że ludzie zbyt często myją włosy! Zobacz, jakie dają rady, aby się nie przetłuszczały

Jeżeli twoje włosy bardzo się przetłuszczają, unikaj kosmetyków zawierających proteiny oraz olejki i silikony. Substancje te tylko pogorszą sytuację i sprawią, że włosy będą mocno obciążone. Unikaj również szamponów kremowych, a wybieraj te przezroczyste. Najlepiej myć tłuste włosy wcześnie rano, ponieważ gruczoły produkujące sebum są bardziej aktywne w nocy. Włosy oraz skóra głowy nie lubią gorącej wody. Biorąc kąpiel, pamiętaj, aby nie przesadzić z temperaturą! Podobnie jest z suszeniem. Strumień powietrza powinien być oddalony od skóry głowy możliwie jak najdalej.

Tłuste włosy nie lubią także ciasnych upięć oraz czapek przylegających mocno do głowy. Dobrze również zrezygnować ze szczotki i zastąpić ją grzebieniem, gdyż szczotkowanie przyczynia się do rozprowadzania sebum na całej długości kosmyków. Warto stosować z umiarem odżywki i nie nakładać ich bezpośrednio na skórę głowy, gdyż będzie to sprzyjać przetłuszczaniu i nadmiernemu obciążeniu.

Jeśli wszystkie te porady okażą się nieskuteczne, należy skonsultować się z dermatologiem, który dokładnie przyjrzy się skórze i zaleci odpowiednie środki myjące, które skutecznie oczyszczają, lecz nie podrażniają, a co najważniejsze redukują wydzielanie sebum.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : perfecto.guru

Reply