To stworzenie wygląda uroczo, ale po bliższym spotkaniu będziesz płakać z bólu

Cudowności z całego świata zachęcają nas do podróży, zwiedzania i poznawani okolicznej flory i fauny, jednak nie zawsze jest to bezpieczne.

Trzeba przyznać, że natura ma poczucie humoru, można się o tym przekonać zwłaszcza w ciepłym klimacie. Każdy, kto tam żyje, wie, że jeśli coś jest małe i bardzo kolorowe to najczęściej jest śmiertelnie niebezpieczne. Małe żabki, niepozorne stworzonka, a nie wiadomo, czy uda ci się dotrzeć do szpitala. Lepiej trzymać się od nich z daleka.

Bardzo często poszkodowani w spotkaniach z takimi zwierzątkami są turyści. Niestety nie poświęcą czasu na przygotowanie się do wyjazdu i poznanie zagrożeń. Na urlopie wielu ludzi odpuszcza sobie kwestie bezpieczeństwa, bo przecież, co może stać się na zwykłym spacerze do lasu. Niestety najwięcej przypadków wypadków, ukąszeń i pogryzień jest w okresie wakacyjnym, kiedy ludzie są beztroscy.

Pięknymi, a zarazem bardzo niebezpiecznymi dla ludzi są także stworzenia morskie. Im mniejsze, tym bardziej zjadliwe, zwłaszcza te należące do typu parzydełkowców. Wszelkiego typu meduzy i polipy zachwycają swoim pięknem i delikatnością. Jednak nic bardziej mylnego, te stworzenia w większości są niebezpieczne dla człowieka, ich poparzenia są bardzo bolesne, a w skrajnych przypadkach, śmiertelne.

Do takich zabójczych piękności należy żeglarz portugalski.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wereblog.com

Reply