Alexey Trofimov spędził 3 lata nad Bajkałem, by jako pierwszy sfotografować tamtejsze foki. Jego cierpliwość okazała się warta efektów

Dzika przyroda fascynuje człowieka, ponieważ pełna jest naturalnego i czystego piękna.

Jedną z ciekawszych dróg, jaką może pójść fotograf, jest ścieżka podróżnika. Fotografowanie różnych zakątków świata i dzikiej przyrody to fascynujące zajęcie, dające niesamowite przeżycia i pozwalające sięgać tam, gdzie nikt nie sięga, ale wymaga też cierpliwości, maksymalnego zaangażowania i poświęcenia. Te wszystkie cechy ma Alexey Trofimov.

baikal-seal-p

Alexey Trofimov to uznany rosyjski fotograf i podróżnik, którego zdjęcia są publikowane w najpoczytniejszych czasopismach: National GeographicDaily MailEsquireThe Telegraph czy Mirror. Jednym z jego najbardziej znanych projektów jest seria zdjęć fok żyjących w najstarszym jeziorze na Ziemi, czyli w Bajkale.

Sfotografowanie małej foczki wylegującej się na lodzie zajęło mu aż 3 lata. Było to tak trudne zadanie, ponieważ foki to wbrew pozorom bardzo nieśmiałe i płochliwe zwierzęta, do których niełatwo się zbliżyć. Alexey musiał więc swą cierpliwością przekonać zwierzęta, że nie chce im zrobić krzywdy, ale tylko się im przyjrzeć.

Zdjęcia małej foczki znad Bajkału znajdziecie już na kolejnych stronach. Ostrzegamy, to naprawdę super słodki widok. 

baikal-seal-9

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, wikipedia.org, en.trofimov-photo.com

Reply