Tak właśnie zmieniała się moda w ciągu ostatnich 100 lat! Ciekawe zestawienie pokazuje, jak ubierali się ludzie i co uważali za must have

Ludzie od zawsze stroili się i swoim ubraniem pokazywali swój status materialny. Wielkie suknie, ozdobne płaszcze i inne dodatki przez wieki były zarezerwowane dla najbogatszych. Biedniejsi musieli się zadowolić prostymi sukniami z płótna i cieszyli się, gdy stać ich było na ciepłą kurtkę w zimie. 

Moda zawsze towarzyszyła ludziom i zmieniała się, to co było niedawno super ciuchem, teraz jest już niemodne. Jednak nie ma co się przejmować, ważne, by samemu dobrze się czuć w odpowiednich ciuchach.1. 1916-1926

W tym okresie kobiety zamieniają gorsety na pasy, pojawiła się „mała czarna”, a wszystkie sukienki i spódnice zaczęły się skracać. Panowie smokingi zamienili na kurtki.

1


2. 1926-1936

Spódnice skróciły się znacznie, a kobiety zaczęły nosić spodnie. Staje się modne akcentowanie talii, ud i biustu.

2


3. 1936-19346

Wojna sprawiła, że rozwój kulturalny odszedł na bok. Kobiety noszą proste i wygodne ubrania, a mężczyźni najczęściej mundury.

3


4. 1946-1956

W latach 50. ludzie chcą sobie zrekompensować okres wojny. Do użytku wchodzą nowe buty – baleriny. Kobiety rozświetlają się błyszczącym makijażem i jasną kolorystyką ubrań.

4


5. 1956-1966

Zaczęły rządzić lekkie i zwiewne materiały oraz naturalne fryzury. Spódnice ponownie stały się krótsze.

5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply