7 szkodliwych produktów, które rodzice chętnie dają dzieciom

Świadomość ludzi w zakresie życzenia zmienia się, ludzie wiedza, że jeśli nie będę zdrowo jeść, szybko odbije się to na ich zdrowiu.

Nawyki żywieniowe, które wypracuje się w dzieciństwie, towarzyszą nam całe życie. Jeśli przyzwyczaimy się do soków z polepszaczem smaku, domowy sok i woda, nie będą już takie smaczne dla naszych podniebień. Dlatego ważne jest, by już dzieci miały możliwość poznawania różnych smaków, ale i były kierowane przez dorosłych na zdrowe i smaczne jedzenie.

Mamy tendencje do przejadanie się i pochłaniania bardzo dużej ilości cukru. Co ważne, wiele produktów, po które sięgamy, uważając, że są smaczne i zdrowe takimi nie są. I powodują więcej szkód w organizmie, niż mają dobrego działania. Oto 7 produktów, które powinno się wyrzucić z jadłospisu, zwłaszcza dziecka.

7 szkodliwych produktów, które uznajemy za zdrowe

1. Sok

Soki są popularne, bo mają witaminy, bo są z owoców. To mit, lepiej pić wodę, tylko ona nawadnia nasze ciało w odpowiedni sposób. Sok ma bardzo dużo cukru i często jest robiony nie z owoców, ale z syropów. Owoce lepiej jeść lub wycisnąć na świeżo i pić zaraz po przygotowaniu. Soki w kartonach nie są takie zdrowe, jak eis nam wydaje.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply