9 problemów psychologicznych ukrytych w miejscu zamieszkania! Ujawniają kim jest właściciel

7. Mają brudną łazienkę. 

Podobno wystarczy tylko spojrzeć na łazienkę, aby stwierdzić, jak bardzo właściciel dba o swoje ciało i komfort psychiczny. Czysta łazienka jest wskaźnikiem, że nie jest regularnie używana. Żele pod prysznic, olejki, kremy, pasty, balsamu do ciała — to wszystko świadczy, że właściciel dba o siebie. Jeśli jedyną leżącą w łazience rzeczą jest golarka z zaschniętym kremem do golenia, sugeruje to, że dana osoba jest zestresowana i żyje w pośpiechu. Możliwe również, że nie ma czasu zadbać o to, jak wygląda.

8. Mają za dużo rzeczy.

Niektórym ciężko rozstać się z rzeczami, które kochają. Prawdopodobnie nie raz widziałeś, że ktoś przetrzymuje zestaw do parzenia herbaty, którego nigdy nie używa, stare mele wystawione na balkonie czy rower, na którym nikt od lat nie jeździł. W najlepszym wypadku takie zachowanie jest przejawem konserwatywnej osobowości: ludzie nie chcą zmieniać sposobu, w jaki żyją i bronią się przed tymi zmianami. Najgorszym scenariuszem jest ten, w którym dana osoba ma tendencję do ciągłego znoszenia niepotrzebnych rzeczy do domu. To oznaka kompulsywnego zachowania i nerwicy. Tacy ludzie po prostu nie mogą przestać gromadzić.

9. Mieszkanie jest zbyt czyste.

Są ludzie, którzy czyszczą łazienkę lub odkurzają dywan w wolnym czasie. Traktują to jak przyjemność. Oczywiście nie ma nic złego w chęci życia w czystej przestrzeni, jeśli jednak osoba zwraca na to zbyt dużą uwagę, może to wieszczyć pewne problemy. Zazwyczaj tacy ludzie nie przepadają za wizytami gości, ponieważ dodatkowe osoby w domu mogą coś pobrudzić, uszkodzić lub wprowadzić niepotrzebny chaos. Takie zachowanie może wskazywać na nawyk skupiania się na drobiazgach i skłonności do perfekcjonizmu. Jeśli mieszkanie jest regularnie sprzątane w obawie przed zarazkami, taka osoba cierpi na poważne lęki. Czasem sprzątanie pomaga poradzić sobie z tymi lękami i sprzyja wygonieniu złych myśli.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply