Żyła jak bogaczka, choć nie miała pieniędzy! Trudno pojąć, jak zdołała wszystkich wykiwać. Netflix kręci o niej serial

Anna Delvey jest kobietą doskonale znaną w środowisku nowojorskich bogaczy, ale gdyby spytać każdego z nich skąd pochodzi i kim dokładnie jest, zapewne nie otrzymalibyśmy tej samej odpowiedzi.

Jednym mówiła, że jej ojciec jest wpływowym dyplomatą, drugim, że pochodzi z bogatego niemieckiego rodu a jeszcze innym, że jej rodzina od wieków handluje antykami. Zawitała do środowiska bogaczy z Soho na Manhattanie i pojawiała się niemal w każdym miejscu, gdzie najbogatsi lubili przebywać. Wystarczyło na nią spojrzeć, by wiedzieć, że jest majętna. Zachowywała się, jakby miała ogromną władzę i wielkie pieniądze.

W rzeczywistości Anna Delvey nie posiadała nawet adresu zamieszczania. Często zmieniała hotele i co jakiś czas odnawiała wizę turystyczną. Tak naprawdę nazywała się Anna Sorokin. Urodziła się w 23 stycznia 1991 roku w Związku Radzieckim. Jej rodzina przeniosła się do Niemiec, gdy dziewczyna miała 16 lat. Początkowo nie mogła się zaaklimatyzować w nowym środowisku i kompletnie nie radziła sobie z językiem. Jej koledzy opisywali ją jako spokojną i sympatyczną dziewczynę.

Gdy dorosła rozpoczęła staż w firmie public relations w Niemczech, a następnie przeniosła się do Paryża, aby zostać stażystą w Purple, francuskim magazynie poświęconym modzie, sztuce i kulturze. Wtedy właśnie zmieniła nazwisko na Delvey. Szybko zrozumiała, że chce czegoś więcej od życia. Największym jej atutem było to, że była bardzo towarzyska i z łatwością nawiązywała nowe znajomości. Postanowiła wyjechać do USA, aby poznać największych bogaczy i nieco zabawić się ich kosztem.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply