Ludzie powariowali! Robią sobie brwi w kształcie loga McDonald’s. Dokąd ten świat zmierza?

Logo McDonald’s jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków graficznych na świecie.

Złote łuki wygięte na kształt litery M można zobaczyć w niemal każdym większym mieście i przy autostradach oraz drogach szybkiego ruchu. Wszyscy doskonale wiedzą, co oznaczają i chętnie zajeżdżają, aby zjeść przepyszne frytki czy soczystego Big Maca. Konsumenci zdają sobie sprawę, że jedzenie tego typu jest bardzo niezdrowe, ale i tak chętnie po nie sięgają.

Zastanawialiście się kiedykolwiek, co oznacza logo McDonald’s? Kształt łuku oznacza stabilizację. Miejsce, w którym klienci po ciężkim dniu mogą odpocząć i zrelaksować się zaś żółty kolor litery symbolizuje sukces i prestiż. Nie wszyscy jednak wierzą w tak proste znaczenie tego znaku graficznego. Podobno ten symbol konsumpcjonizmu działa na ludzi podprogowo, a złota litera M kojarzy się z kobiecymi piersiami. Od teraz może kojarzyć się także z głupotą.

Co może mieć wspólnego McDonald’s z kobiecymi brwiami? Okazuje się, że sporo. Otóż brwi w kształcie litery M stały się najgorętszym trendem z Instagrama. Brwi w ostatnich latach mocno ewoluowały. Kiedyś panie miały nad oczami cieniutkie i delikatnie podkreślone kreseczki, dziś brwi są o wiele bogatsze. Niektórym, a w szczególności panom niezbyt się podobają, gdyż są gęste oraz krzaczaste i przypominają nieco te męskie.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply