Cytaty o zdrowiu, które pomogą Wam docenić jego wartość

Zdrowie to bezcenny dar.

Troska o swój stan zdrowia jest wyrazem odpowiedzialności człowieka oraz jego szacunku do samego siebie. Niestety wielu ludzi lekceważy kondycję własnego organizmu i liczy na to, że różne dolegliwości same przejdą. Niestety rzadko kto zdrowieje sam, dlatego by zachęcić do większej dbałości o siebie, prezentujemy cytaty o zdrowiu.

 

Teoretycznie zdrowie jest jedną z najwyżej cenionych przez wartości człowieka, ale w praktyce wiele osób lekceważy je. Jak pokazują cytaty o zdrowiu, jego utrata to nie tylko problem fizyczny, ale też psychiczny, gdyż człowiek wraz z pojawieniem się choroby traci ogólną chęć do życia, a przypadku poważnych schorzeń, zaczyna czuć się bezużyteczny.

Warto więc dbać o swoje zdrowie i regularnie się badać. Mamy nadzieję, że prezentowane przez nas cytaty o zdrowiu uświadomią wszystkim, że warto dbać o swój oranizm, ponieważ raz utracone zdrowie, może już nigdy nie być do odzyskania.

 

Cytaty o zdrowiu

„Dziewięć dziesiątych naszego szczęścia polega na zdrowiu. Zdrowy żebrak jest szczęśliwszy niż chory król” – Arthur Schopenhauer.

„Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo, co odciąć sobie nogi, by kupić za nie parę butów” – Prentice Mulford.

„Wolność i zdrowie są do siebie podobne; zna się dobrze ich cenę, kiedy nam ich brak” – Henry François Becque.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : cytatybaza.pl, wikiquote.org

Reply