Na pozór to tylko zdjęcie cytryn w opakowaniu od jajek, ale w rzeczywistości to plakat kampanii zdrowotnej, która może uratować życie tysiącom kobiet

Czasem by mówić o trudnych i bolesnych rzeczach, trzeba znaleźć odpowiednią metaforę.

Ludzie chorowali od zawsze, ale rozwój cywilizacji sprawił, że stali się szczególnie narażeni i podatni na pewne schorzenia. Do chorób masowo atakujących niemal wszystkie społeczeństwa w XXI wieku, należą nowotwory. Wśród kobiet często jest to rak szyjki macicy lub rak piersi.

Nawet człowiek podejmujący wszelkie działania profilaktyczne, może zachorować. Mając to na uwadze, warto regularnie i wnikliwie obserwować swoje ciało i sprawdzać każdą niepokojącą zmianę. Wczesne wykrycie choroby najczęściej znacznie zwiększa szanse na jej pokonanie.

Lekarze i fundacje od lat zachęcają kobiety do samokontroli piersi. Niedawno skutecznie uwagę na problem nowotworów piersi zwróciła organizacja Worldwide Breast Cancer, która w bardzo oryginalny i metaforyczny sposób pokazuje problem chorego biustu.

Więcej o kampanii i obecnych w niej cytrynach, dowiecie się już z kolejnych stronach artykułu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : huffingtonpost.ca, worldwidebreastcancer.org, facebook.com

Reply