Uwielbiasz czekoladę? Sprawdź swoją wiedzę na jej temat i rozwiąż test, który pokaże, czy jesteś prawdziwym czekoladomaniakiem

Czekolada to smakołyk, który pokochał cały świat, a zachwyt nim nie słabnie od stuleci.

Czekolada to jeden z najstarszych produktów spożywczych stosowanych przez człowieka. Smak zaklęty w ziarnach kakaowca odkryli starożytni Majowie i Aztekowie, którzy otoczyli czekoladę wielkim szacunkiem, upatrując w niej boskich pierwiastków.

Fascynacja czekoladą przejawiana przez mieszkańców Ameryki Południowej, została później podzielona przez Europejczyków. Czekolada na Stary Kontynent trafiła w XV wieku, ale jej popularność zaczęła dynamicznie rosnąc dopiero w XVII i XVIII wieku, kiedy coraz lepiej i smaczniej potrafiono obrabiać ziarna kakaowca.

Dziś nikt nie wyobraża sobie świata bez czekolady, ponieważ jest niezastąpiona w wielu sytuacjach: idealnie zaspokaja tzw. głód na słodkie, pociesza, sprawdza się jako prezent i materiał twórczy. Nic więc dziwnego, że miłość do czekolady deklaruje wiele osób, ale czy to uwielbienie idzie w parze z wiedzą na jej temat?

Czekoladowy test znajdziecie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net, factretriever.com, uselessdaily.com, wikipedia.org

Reply