Wybierz swój typ sylwetki i dowiedz się jakie jedzenie jest dla ciebie najlepsze, a jakie produkty są niewskazane!

Sporo osób narzeka na nadwagę, jednak ciągle prowadzi niezdrowy tryb życia i spożywa wysokokaloryczne posiłki.

Aby temu zaradzić, trzeba więcej się ruszać i ograniczyć przyjmowanie cukrów i węglowodanów. Sylwetki kobiet nieco różnią się od siebie. Jedne mają bardzo obfite kształty, drugie są szczuplutkie, u innych zaś tłuszcz gromadzi się w konkretnych miejscach np. na biodrach czy pupie. Zasadniczo wyróżnia się cztery rodzaje sylwetek: jabłko, gruszka, klepsydra i prostokąt. Z poniższego obrazka wybierz swój rodzaj sylwetki i dowiedz się jakich produktów twój organizm najbardziej potrzebuje a jakich powinnaś unikać.

Jabłko

Ponieważ większość tłuszczu znajduje się w okolicach brzucha, należy zrównoważyć metabolizm. Staraj się często jeść małe posiłki, około 5-6 razy dziennie. Spożywaj także więcej produktów bogatych w białko, błonnik i witaminę C. Do diety włącz również artykuły bogate w zdrowe tłuszcze m.in. awokado, jaja i orzechy. Nie zapomnij także zjadać dziennej porcji zielonych warzyw. Najlepsze przekąski dla ciebie to kiwi, daktyle, słonecznik, gruszki i winogrona.

Prostokąt

Problem nadwagi cię raczej nie dotyczy, ale to wcale nie znaczy, że masz się niezdrowo odżywiać. Zrezygnuj z fast foodów, masła i tłustych smażonych produktów. Potrzebujesz więcej białka roślinnego i nienasyconych tłuszczy. Jedz więcej warzyw i roślin strączkowych, a także owoców i orzechów. Do sałatek koniecznie dodawaj dobrą oliwę. Ważne, abyś regularnie uzupełniała płyny. Sięgnij po wodę mineralną lub zieloną herbatę.

Na kolejnej stronie znajdziesz dwa pozostałe typy sylwetek.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : marketium.ru

Reply