7 szkodliwych drobiazgów, nie zwracasz na nie uwagi, a mają bardzo poważny wpływ na twoje zdrowie i samopoczucie

Na drobiazgi nie zwracamy uwagi, a potem żałujemy, bo okazuje się, że to właśnie one najbardziej wpływają na nasze życie.

Każdy zna ogólne prawdy, które powtarzały nam już nasze babcie, a które były przekazywane. Wiele osób także śledzi najnowsze odkrycia naukowców, które mają poprawić nasze życie, wydłużyć je i sprawić, by było zdrowsze. Wiemy, że należy uprawiać sport, jeść warzywa, uważać na słońce. Jednak wiele drobiazgów pomijamy, bo uznajemy je za nieważne.

Wiele zagrożeń uznajemy za przesądy, nie zwracamy na nie uwagi, a gdy ktoś o nich mówi, nie słuchamy. A okazuje się, że takie właśnie drobiazgi, pozornie nic nieznaczące rzeczy są ważne i mogą zagrażać nam w dużym stopniu. Oczywiście nie sprawią one, że niczym od pioruna zejdziemy z tego świata nagle, ale przyczyniają się do tego, że zejdziemy szybciej i mniej sprawni. Warto zadbać, by te szkodliwe drobiazgi zniknęły z życia, zwłaszczazwłaszcza że nie wymagają  one wielkich wyrzeczeń.

Duszenie kichania

Wiele osób powstrzymuje się od kichnięcia, tłumi je. Jednak kiedy tłumisz kichanie, nie tylko zatrzymujesz wirusy i kurz, którego organizm chce się pozbyć, ale też powodujesz powstanie wielkiego ciśnienia w twojej głowie. Nierzadko to ciśnienie powoduje mikropęknięcia naczyń krwionośnych, może też prowadzić do uszkodzeń słuchu. Oczywiście w towarzystwie lepiej kichać w chusteczkę, kulturalnie, jednak nie wolno zatykać nosa i kumulować kichnięcia w sobie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply