Firma Gerber ogłosiła konkurs na nową twarz ich produktów i ku zaskoczeniu wszystkich wygrał chłopiec… z Zespołem Downa! 

Lucas Warren ma roczek, pochodzi z Dalton (Georgia) i jest bardzo radosnym dzieckiem. Jego rodzice byli mocno zaskoczeni, gdy wygrał rywalizację na twarz produktów „Gerbera”, ale informacja ta niezwykle ich ucieszyła, ponieważ są przekonani, że nagroda dla Lucasa pomoże wielu dzieciom ze specjalnymi potrzebami, zostać zaakceptowanymi w społeczeństwie, ponieważ jest wyrazem stanowiska, że chore dzieci nie powinny być izolowane, lecz traktowane na równi z innymi zdrowymi maluchami.

 

Prezes firmy Bill Partyk, komentując wyniki konkursu podkreślił, że wybierane przez nich dzieci mają ilustrować wielkie dziedzictwo firmy, jakim jest przekonanie, każde dziecko jest dzieckiem „Gerbera”, zasługującym na to, co najlepsze.

Katie Driscoll, prezes organizacji pozarządowej „Zmieniając oblicze piękna”, która działa na rzecz równej reprezentacji w mediach osób o specjalnych potrzebach, powiedziała w jednym z wywiadów, że takie rozstrzygnięcia, jak w ostatnim konkursie „Gerbera”,  mają zdolność do zmiany mentalności społeczeństwa:

 Wierzymy w to, że jeśli znane marki przedstawiają dzieci niepełnosprawne, wyraźnie dają wszystkim do zrozumienia, że ​​są one wartościowe dla społeczeństwa.

Rodzice Lucasa za zwycięstwo syna otrzymają nagrodę w wysokości 50 000 $, a chłopczyk pojawi się w reklamach marki i na milionach sztuk produktów „Gerbera”. Mama Lucasa wierzy, że kiedy syn dorośnie, będzie dumny z tego, kim jest i nie będzie się wstydził swej niepełnosprawności.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : difundir.org, wikipedia.org


Reply