9 sposobów, na skuteczne chronienie dziecka. Powinniście o tym wiedzieć – licho nie śpi, a przestępcy są bezwzględni!

Czasy się zmieniają i kilkulatek sam wysłany do osiedlowego sklepu po jakiś drobiazg to już rzadki widok.

Zapewnienie dziecku bezpieczeństwa jest bardzo ważne dla każdego rodzica. Niestety, czasami nieświadomie rodzice popełniają szereg błędów, które mogą kosztować ich dziecko życie lub traumę na lata. Przestępcy, zwłaszcza ci seksualni, są pozbawieni skrupułów i wykorzystają każą możliwość, by skrzywdzić dziecko. To nie są żarty, na świecie, a nawet w naszym kraju z roku na rok wzrasta liczba zaginięć.

Aby ochronić dziecko, zwłaszcza te młodsze, które są bardziej naiwne i łatwowierne warto zastosować te 10 rad i dokładnie omówić je z dzieckiem.

Nie udostępniaj w widocznych miejscach danych twojego dziecka

Udostępnianie danych dziecka – imienia, nazwiska czy telefonu na jego rzeczach lub w internecie jest bardzo niebezpieczne. To umożliwia przestępcy szybkie dotarcie do dziecka, podanie się za kolegę z pracy taty. Dzieci nie zapamiętują tak dokładnie, czy na pewno tata pracuje z wujkiem Michałem, czy kimś innym. A skoro dorosły zna jego imię i nazwisko i inne dane to musi je znać. Portale społecznościowe to także kopalnia wiedzy o rodzinach, dzieciach. Pomyśl o tym!

Kolejne ważne rady przeczytasz na następnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply