Johanna Budwig była nietuzinkową chemiczką, którą wynalazła lekarstwo na raka. Dlaczego na jej odkrycie spuszczono zasłonę milczenia?

Przed Budwig tzw. nowotworzeniem komórek zajmował się profesor Otto Warburg. Naukowiec odkrył, iż komórki nowotworowe powstają, kiedy w organizmie nieaktywny jest enzym oddechowy, czyli po prostu z braku tlenu. Udowodnił też, że enzym do działania pobudzają tzw. grupy tiolowe, zawierające siarkę, za co dostał Nagrodę Nobla. Sukces był jednak niepełny. Naukowiec potrzebował drugiej substancji, która „uruchomiłaby” oddychanie, ale jej nie znalazł.

Tego odkrycia dokonała Budwig, która wskazała, że brakującym ogniwem jest kwas linolenowy. Badaczka opracowała dietę bogatą w nasycone kwasy tłuszczowe. Tłumaczyła, że przed rakiem można się łatwo obronić, jedząc m.in. siemię lniane i owoce jagodowe, bogate w składniki „dopingujące” organizm do „oddychania”.

Prowadziła wykłady i prostym językiem tłumaczyła, co powoduje raka i jak się przed nim chronić. Wyjaśniała, że choroba rozwija się, bo nasze komórki są głodne tlenu. Nie dostają go, ponieważ oleje spożywcze i śmieciowe tłuszcze blokują jego dostarczanie. W efekcie następują zmiany nowotworowe.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : ladylife.site, cancertutor.com, voxnature.com, 369news.net, vonardenne.biz

Reply