„Nie zapomnij zajrzeć pod maszynę do szycia” – powiedziała jego ciotka na łożu śmierci. To, co tam znalazł, zdziwiło całą rodzinę!

Mężczyzna udał się do pomieszczenia, w którym znajdowała się słynna maszyna marki Singer i zaczął szukać. Gdy chciał ją podnieść, coś upadło na podłogę. Była to kartonowa teczka obklejona taśmą. Wewnątrz znajdowały się stare gazety oraz wart miliony skarb — dzieło hiszpańskiego malarza, Pabla Picassa.

Sabatino ustalił, że grafikę kupił jego wuj Nicky Verastro, który brał udział w II wojnie światowej. Nabył ją w 1944 roku od londyńskiego ulicznego sprzedawcy za jedyne 10 dolarów. Podejrzewa się, że dzieło pochodziło z pobliskiej galerii, która została zbombardowana i splądrowana.

„Nie zapomnij zajrzeć pod maszynę do szycia” - powiedziała jego ciotka na łożu śmierci. To, co tam znalazł, zdziwiło całą rodzinę!

Pewien ekspert z Nowego Jorku uznał, że to replika Kobiety w pelerynie z 1901 roku i oznajmił, że nie jest dużo warta. Szczęśliwy znalazca się jednak nie poddawał. Czuł, że ma w dłoniach coś szczególnego i zaczął poszukiwać dowodów oryginalności malowidła. Zwrócił się do analityka sztuki, Dr Kennetha Smitha, który przestudiował pigmenty pod mikroskopem i dowiódł, że są takie, jakich używano w Europie w 1930 roku.

Odkrył coś jeszcze — kawałek odbitego kciuka artysty! Fragment trafił do analizy w Waszyngtonie, która ma ostatecznie potwierdzić, że to odcisk palca mistrza! Ocenia się, że dzieło może być warte aż 13 milionów dolarów!

„Nie zapomnij zajrzeć pod maszynę do szycia” - powiedziała jego ciotka na łożu śmierci. To, co tam znalazł, zdziwiło całą rodzinę!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply