Słowa tej wielkiej aktorki to niewyczerpane źródło inspiracji. Oto najlepsze wypowiedzi Meryl Streep o życiu, pracy i ludziach

Zdolność trafnego ujmowania myśli w słowa to bardzo cenny dar.

Aktorzy i aktorki odgrywają bardzo ważną rolę w kulturze masowej, ponieważ są idolami milionów ludzi. Ich postawy i systemy wartości przede wszystkim inspirują młodych ludzi, dla których są symbolem sukcesu. Niestety nie każda gwiazda kina czy telewizji zasługuje na to, by być dla kogoś wzorem.

Aktorski świat bardzo się zmienił na przestrzeni ostatnich dekad. Niegdyś panie grające w filmach lepiej dbały o swój prywatny wizerunek, zachowywały się jak damy i nie wywoływały skandali. Dziś zaś bardziej liczy się tania sensacja i uroda, zamiast szyku i inteligencji, dlatego autorytet gwiazd kina nieco upadł.

Oczywiście w tłumie współczesnych aktorek można znaleźć kobiety z klasą, ale żadna z nich nie może konkurować z prawdziwa divą kina – Meryl Streep.

Meryl Louise Streep urodziła się w czerwcu 1949 roku w mieście Summit w stanie New Jersey. Na początku lat siedemdziesiątych uzyskała dyplom magistra (z wyróżnieniem) na wydziale dramatycznym Uniwersytetu Yale i już wtedy wszyscy wróżyli jej wielką karierę. Dziekan miał o niej mówić, że jest skazana na sukces… i się nie pomylił.

Nie sposób wspomnieć o wszystkich filmach, w których zagrała Meryl Streep, ale trzeba przyznać, że na swym koncie nie ma źle zagranej roli. Zawsze z zaangażowaniem wcielała się w odtwarzane postacie i rzucała widzów na kolanach. Na szczęście Meryl jest nie tylko świetną aktorką, ale też bardzo mądrą kobietą i wartościowym człowiekiem, o czym świadczą jej wypowiedzi.

Słowa tej jednej z największych aktorek XX i XXI są doskonałą życiową inspiracją. Już na kolejnych stronach możecie sprawdzić, co Meryl Streep mówiła o życiu, ludziach i pracy. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : missmodern.ru, wikiquote.org

Reply