Wściekasz się, gdy słyszysz jak ktoś je? To może być objaw poważnej choroby!

Narząd słuchu jest bardzo ważny. Dbamy o niego mniej lub bardziej. Każdy z nas ma trochę inny poziom działania słuchu. Jedni mogą pochwalić się super słuchem, który wyłapie każdy dysonans w muzyce. Inni nie mają słuchu i potrafią zafałszować dziecięcą rymowankę. Są też dźwięki, które nas drażnią i denerwują. Jednak jest różnica, gdy drażni cię kosiarka, którą sąsiad kosi trawę w sobotę rano, a kiedy masz ochotę zabić współlokatora, bo je zupę. 

Mało kto wie, że może być ofiarą choroby! Mizofonia, bo właśnie tak fachowo się nazywa, jest chorobą, która sprawia, że zwyczajne dźwięki, których inni nie zauważają, doprowadzają chorego do ataku paniki lub furii.


Najczęściej takimi drażniącymi dźwiękami jest: przełykanie, żucie, pociąganie nosem, kaszel. Dźwięki, które większość ludzi w ogóle nie rejestruje. Choroba ma bardzo duży wpływ na życie chorego. Sprawia, że staj się udręką dla innych i sam czuje się udręczony.

eat-722387_960_720


Choroba ta atakuje w okresie dojrzewania, jej ofiara padają częściej dziewczynki. O dokładnych objawach przeczytasz na kolejnej stronie.

child-1305113_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : omgfacts.com

Reply