Nasz świat zmierza ku zagładzie! Te zdjęcia są na to najlepszym dowodem

Nasza planeta jest niesamowita. Mieści mnóstwo niesamowitych miejsc, oszałamiających zjawisk naturalnych i miliony fascynujących form życia.

Wszyscy zgodnie przyznajemy, że o Ziemię trzeba dbać, ale wciąż za mało się robi w tym kierunku. Sposób, w jaki człowiek obchodzi się ze środowiskiem, przeraża i skłania do głębokich refleksji. Jeśli nic nie zmieni się w tym temacie, za kilkadziesiąt lat może dojść do tragedii a nasze dzieci nie będą już oglądać niektórych gatunków zwierząt.

Zanieczyszczone jest powietrze, gleba, morza, oceany, rzeki, lasy, a nawet górskie stoki. To przerażające gdzie człowiek jest w stanie zanieść pozostałości po sobie. Nawet na trasie na Mount Everest jest co sprzątać. Tylko w 2017 roku wspinacze z Nepalu znieśli prawie 25 ton śmieci i 15 ton ludzkich odchodów! Jest to tylko ułamek odpadów, które pozostawili po sobie himalaiści. Na popularnych szlakach prowadzących do 8848-metrowej góry zobaczyć można mnóstwo porzuconych namiotów, sprzęty wspinaczkowe, butle gazowe czy puszki po jedzeniu.

www.livescience.com

Człowiek kompletnie nie szanuje tego, co go otacza. Specjaliści już ostrzegają, że jest źle, jednak ludzie wciąż to bagatelizują. Twierdzą, że problem będzie dotyczył przyszłych pokoleń i na razie nie ma się czym przejmować. A tymczasem problem już jest! W wielu dużych miastach praktycznie nie ma czym oddychać. Skażenie powietrza jest tak duże, że strach wyjść z psem na spacer.

Problem zanieczyszczenia środowiska jest obecny na całym świecie. Dziś prezentujemy kilkanaście wymownych fotografii, które otwierają oczy na tę globalną katastrofę.

1. Ryba uwięziona w plastikowej rękawicy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply