Nie jadł przez 382 dni! Nie poznał swego ciała, gdy spojrzał w lustro…

Angus nie potrzebował leczenia, bo bardzo dobrze znosił głodówkę. Lekarze szybko stwierdzili więc, że spokojnie może wrócić do domu. Odwiedzał więc szpital tylko co jakiś czas na konsultacje. Lekarze twierdzili, że mężczyzna miał bardzo niski poziom glukozy, co dowodziło, że nic nie jadł. Brak cukru we krwi nie utrudniał mu jednak życia i nie powstrzymywał go przed robieniem rzeczy, które zwykle robił, i nadal czuł się dobrze.

Nie jadł przez 382 dni! Nie poznał swego ciała, gdy spojrzał w lustro...

Jedyne, co musiał zrobić, to przestać pracować w sklepie ojca, bo nie potrafił oprzeć się pysznościom, które tam sprzedawano. Angus przerwał post 11 lipca 1966 roku. W 382 dni stracił 125 kilogramów, a pod koniec diety ważył zaledwie 82 kg. Ustanowił tym rekord Guinnessa w najdłuższej głodówce! Po zakończeniu postu Barbieri jadał na śniadanie jedno gotowane jajko z kawałkiem chleba i masła oraz wypijał filiżankę kawy. Twierdził, że prawie całkowicie zapomniał, jak smakuje jedzenie mógł się cieszyć nawet najprostszymi posiłkami.

Pomimo tego, jak szybko stracił tyle wagi, w ciągu następnych 5 lat po zakończeniu postu przybrał jedynie 7 kilogramów. Przeniósł się do Warwick w Anglii. Miał 2 synów i mieszkał tam przez kolejne 24 lata.

Źródło: eveningtelegraph.co.uk, brightside.me

Nie jadł przez 382 dni! Nie poznał swego ciała, gdy spojrzał w lustro...
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply