Przez 13 lat bezskutecznie próbowała zajść w ciążę. Udało jej się to dopiero wtedy, gdy zmieniła jedną ważną rzecz w swoim życiu


Kiedy u 17-letniej Joanne zdiagnozowano zespół policystycznych jajników, uświadomiono jej od razu, że mało prawdopodobne jest, aby kiedykolwiek zaszła w ciążę naturalnie.

Kobieta od zawsze jednak marzyła o dziecku, dlatego kiedy związała się ze swoim partnerem, postanowiła zrobić wszystko, aby osiągnąć zamierzony cel. Para starała się o potomka przez 13 lat, niestety, bezskutecznie. Joanne próbowała różnych metod leczenia i terapii, wszystkie jednak kończyły się tak samo. Na teście ciążowym ciągle widniała jedna kreska.


Specjaliści zajmujący się leczeniem płodności przy każdej wizycie sugerowali Joannie, że powinna schudnąć, zanim w ogóle zaczną jakiekolwiek bardziej inwazyjne leczenie. Fakt, kobieta ważyła aż 118 kg, ale, jak sama wspomina, od zawsze była na diecie i mimo usilnych starań nie mogła stracić zbędnych kilogramów. To częsty problem kobiet cierpiących na zespół policystycznych jajników. Problemy z insuliną, kortyzolem i generalnie zaburzenia w pracy wielu układów w organizmie sprawiają, że mimo ćwiczeń czy mniejszej podaży kalorii waga wcale nie spada, wręcz przeciwnie, czasem rośnie.

Żaden z lekarzy nie potrafił doradzić Joannie, jak powinna wyglądać jej dieta. Pomoc przyszła z najmniej oczekiwanej strony.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : mirror.co.uk

Reply