Czy ustępować starszym osobom miejsca w autobusie? Psycholodzy twierdzą, że absolutnie nie!

To nie jedyne powody, dla których należy zastanowić się, czy ustępować miejsca. Znany profesor z Oxfordu twierdzi, że absolutnie nie powinniśmy tego robić, ponieważ przyzwyczajamy starszych ludzi do zaprzestania wysiłku fizycznego. Gdy trochę postoją w autobusie nic im się nie stanie. Profesor uważa, że jest to dla starszych ludzi doskonałe ćwiczenie.

https://www.instagram.com/p/Bk1dDBUnCTc/?utm_source=ig_embed

Powinniśmy zachęcać do aktywności w miarę postępującego wieku. Nie montuj w domu rodzica ruchomej platformy — zamontuj drugą balustradę. I pomyśl dwa razy, zanim odstąpisz swoje miejsce w autobusie lub pociągu starszej osobie. To będzie dla nich świetne ćwiczenie”. – apeluje profesor Gray.

Podobną opinię wyraził psycholog Lucius Suleymanova. Zaapelował do władz, domagając się zakończenia propagandy wzywającej do ustępowania miejsc osobom starszym w transporcie miejskim. Według niego ten staromodny sposób sprawia, że ludzie, którzy ukończyli 50 lat, czują się już nieaktywni i niepotrzebni. Ustępowanie miejsca w autobusach wręcz ich upokarza i mogą czuć się bezwartościowo, co z kolei prowadzi do depresji i kryzysów wewnętrznych. Psycholog przypomina, że w transporcie miejskim istnieją specjalne miejsca oznaczone naklejkami dla osób starszych i schorowanych. Osoby, które nie czyją się na siłach, aby stać, mają więc, gdzie usiąść, pod warunkiem, że młodzi nie będą zajmować tych siedzisk.

https://www.instagram.com/p/BrVjsTVhWv-/?utm_source=ig_embed
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply