Brazylijska artystka pomaga bitym kobietom robiąc im darmowe tatuaże przykrywające blizny, by nie musiały patrzeć na ślady przemocy jakiej doświadczyły

Blizny to trwałe ślady przeszłości, które nieustannie przypominają o doznanych krzywdach.

Problem przemocy domowej jest obecny na całym świecie, a najczęściej jej ofiarami ze względu na swoją fizyczną słabość są kobiety i dzieci. Niestety przemoc domowa często jest ukrywana, a ofiary cierpią w milczeniu, pełne nadziei, że oprawca kiedyś się zmieni. Niestety opamiętanie u damskich bokserów przychodzi bardzo rzadko.

Nikt nie potrafi oszacować, jaką skalę rzeczywiście ma problem przemocy domowej, gdyż wiele osób nie przyznaje się, że jej doświadcza. Najczęściej rękoczyny z domowego zacisza wychodzą na jaw, gdy ofiara ma widoczne ślady stosowanej wobec niej przemocy, np. siniaki lub co gorsza, połamane kości.

Okrucieństwo domowych oprawców potrafi być bardzo duże i bardzo bolesne. Rodzinne awantury i bójki czasami pozastawiają ślady w postaci blizn. Takie „pamiątki” są szczególnie nieprzyjemne, bo ich widok codziennie przypomina o przeżytym koszmarze. Dlatego artystka i tatuatorka Flavia Carvalho, postanowiła pochylić się na tym problemem i choć w części go rozwiązać.

Zdjęcia blizn i tatuaży, które je ukrywają znajdziecie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply