Poślizgnął się i wpadł do tej dziury. Następnego dnia nie było już czego wyciągać…

Norris Geyser Basin to skupisko otworów termicznych w Parku Narodowym Yellowstone. Znajduje się tam mnóstwo gejzerów i geotermalnych zbiorników wodnych.

To wyjątkowo urokliwe i fascynujące miejsce. Swoją aktywność zawdzięcza korze magmowej zlokalizowanej pod obszarem parku. Rozgrzana lawa podgrzewa wody gruntowe, co sprawia, że kompleks jest najgorętszym tworem na terenie Yellowstone. Magma znajduje się blisko powierzchni ziemi i w niektórych miejscach podgrzewa wodę do bardzo wysokich temperatur.

Nie ma co się dziwić, że kompleks jest co roku chętnie odwiedzany przez tysiące turystów z całego świata. Wszyscy chcą zobaczyć to niezwykłe miejsce na własne oczy. Warto pamiętać, aby nie oddalać się z wyznaczonych ścieżek i na własną rękę nie szukać miejsc do kąpieli. Wejście do wody mającej 90°C może okazać się ostatnią kąpielą w twoim życiu!

Z okazji ukończenia college’u, 23-letni Colin Scott wraz z siostrą wybrał się do Norris Geyser Basin. Chcieli pomoczyć nogi w ciepłym zbiorniku, niestety przez bezmyślność chłopaka wydarzył się tragiczny wypadek.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thrillist.com

Reply