Zawodowa tancerka straciła nogę podczas zamachu. Postanowiła jednak powalczyć o swoje marzenia!

W dniu 15 kwietnia 2013 roku miastem Boston wstrząsnęła tragedia. Dwa ładunki wybuchowe, które wybuchły przy mecie miejskiego maratonu, zabiły 3 osoby  i raniły ponad 260 kolejnych.

Niestety, dla niektórych ocalałych moment wybuchu był dopiero początkiem dramatu. Zarówno psychiczny wstrząs, jak i odniesione rany na zawsze zmieniły ich życie.

1Adrianne Haslet-Davis jest niezwykle utalentowaną tancerką klasyczną. Przed zamachem zajmowała 3 miejsce w ogólnoświatowym rankingu. Wystarczyło jednak tylko kilka sekund, by mogła stracić wszystko, na co ciężko pracowała przez wiele lat. W wyniku eksplozji straciła dolną część lewej nogi. Tancerka błagała ekipę medyczną, by spróbowali ją uratować. Niestety obrażenia okazały się zbyt poważne.
Wielu ludzi w takiej sytuacji wpadłoby w ciężką depresję. Czym jest bowiem tancerka bez sprawnych nóg? Adrianne postanowiła jednak powalczyć o powrót na światowe parkiety. Najtrudniejsze okazały się pierwsze miesiące rehabilitacji. Kobieta najpierw musiała nauczyć się otrzymywać równowagę i chodzić na nowego protezie. Dopiero później przyszedł czas na poważniejsze treningi.

Po dwóch latach katorżniczej pracy Adrianne udało się powrócić do tańca. Swój trium nad słabością uczciła w dość niezwykły sposób. Powróciła na miejsce swojej tragedii, by zatańczyć na linii mety feralnego maratonu.

Chcesz lepiej poznać jej niesamowitą historię? Wystarczy zerknąć na poniższy filmik.

 

Jak widać zdeterminowanemu człowiekowi nie łatwo jest odebrać marzenia. Jeśli spodobała Ci się ta historia, podziel się nią ze znajomymi na Facebooku.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube

Reply