Jak rozwiązać każdy problem z żoną w zaledwie 5 minut? Arabski szejk zdradza niezawodny sposób

Większość muzułmańskich uczonych słynie z dość radykalnych poglądów.

Pisaliśmy już o arabskim duchownym Saadzie Al-Hijrim, który twierdził, że kobiety nie mogą prowadzić samochodu, ponieważ mają tylko ćwierć mózgu. Al-Hijri przekonywał, że panie są niedorozwinięte i niezdolne do samodzielnego myślenia a ich mózgi kurczą się jeszcze bardziej, gdy idą na zakupy. Publiczne poniżanie kobiet nie jest niczym niezwykłym w krajach muzułmańskich.

Panie są traktowane jak ludzie drugiej kategorii. Muszą znosić przeróżne ograniczenia i upokorzenia ze strony mężczyzn. Są przyzwyczajone do tego, że o wszystko muszą pytać i praktycznie nie mają żadnych praw. Ostatnio liczne kontrowersje wzbudziła porada małżeńska szejka Al-Qarni. Przedstawił ją na jednym ze spotkań ze społecznością muzułmańską. Saudyjski uczony nazwał swoją autorską metodę „cudownym lekarstwem na życie rodzinne” i chwalił się, że jest gwarancją rodzinnego szczęścia i zgody. Ci, którzy się do niej zastosowali, podobno twierdzą, że jest niezwykle skuteczna!

Szejk radził, aby podczas kłótni nie podnosić na kobietę głosu i nie zastraszać ją groźbami. Przekonywał publiczność, że należy pozwolić żonie mówić.

Nie możesz jej ignorować ani powiedzieć jej, że się myli. Nawet jeśli jesteś przekonany, że masz rację, powinieneś skapitulować i wysłuchać jej z pokorą.

Al-Qarni radzi również, aby po wszystkim poprosić żonę o wybaczenie i obiecać, że nigdy więcej nie popełni się błędu z powodu którego wybuchła kłótnia.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply