Realizm i precyzja tych rysunków są powalające, ale jeszcze bardziej powala fakt, że ich autorem jest Mariusz, chłopak który urodził się bez rąk

Dzięki wytrwałości można osiągnąć to, co wydaje się niemożliwe.

Świat nie jest sprawiedliwy i niektórzy już na starcie mają pod górkę, gdyż muszą się zmagać z wieloma przeciwnościami losu, takimi jak konflikty zbrojne, ubóstwo, patologia czy choroby. Jedni w obliczu dotykających ich problemów załamują się, zaś inni odnajdują w sobie siłę i kierują swój los na lepsze tory.

Przyjście na świat z poważną niepełnosprawnością wpływa na całe dalsze życie człowieka. Osoby urodzone z defektami ciała już od najmłodszych lat muszą walczyć o normalne funkcjonowanie i akceptację w środowisku, co wymaga wielkiego hartu ducha.

Silnego charakteru i uporu na pewno nie brakuje Mariuszowi Kędzierskiemu, 23-latkowi z Polski, który na co dzień mieszka i żyje w niewielkim mieście Świdnica. Chłopiec przyszedł na świat bez rąk, ale to go nie załamało i nie przeszkodziło mu w rozwijaniu artystycznych pasji.

Mariusz rysuje głównie realistyczne i hiper-realistyczne portrety, a o swojej twórczości mówi tak:

W mojej sztuce nie ma nic specjalnego, z wyjątkiem jednej rzeczy – urodziłem się bez rąk.

Chłopak ma ogromny dystans do tego, co go spotkało i nikogo nie obwinia za swój los. Pogodził się ze swoją niepełnosprawnością i żyje z nią za pan brat.

Więcej wyjątkowych rysunków Mariusza znajdziecie w dalszej części artykułu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply