Siemię lniane – super zdrowe nasiona, które wpłyną korzystnie na cały twój organizm. Zobacz, co możesz zyskać, gdy po nie sięgniesz

Najprostsze sposoby są zawsze najlepsze, ta stara prawda sprawdza się, gdy chcemy zadbać o nasze zdrowie.

Obecnie bardzo modne są suplementy diety, jedna lub kilka tabletek, które mają uzupełnić nie tylko witaminy, ale też uleczyć i uodpornić nas na wszystkie choroby. Zamiast racjonalnego odżywiania ludzie kupują bardzo drogie suplementy, których skuteczność jest kiepska. A można korzystać z darów natury sprawdzonych od lat i skutecznych. Takim właśnie niedrogim, ale bardzo dobrym środkiem jest siemię lniane, czyli nasiona lnu.

Nasiona lnu można dostać w każdej aptece, a nawet kupić go w zwyczajnym markecie. Niewielkie suche nasionka po zalaniu wodą zwiększają swoją objętość i wytwarzają śluz. Starte na sucho dadzą olej. Siemię od wieków jest używane w medycynie, a jego zalety są bardzo wielkie. Te małe nasionka są naładowane substancjami odżywczymi, które doskonale wpłyną na cały organizm.

Nasiona lnu zaczęto uprawiać od 2000 lat przed naszą erą. Z rozwojem handlu nasiona zaczęły się rozprzestrzeniać z Bliskiego Wschodu na cały świat. Len od początku był używany do celów kulinarnych i tekstylnych. I nic dziwnego, nasiona są pełne kwasu Omega-3, białka, witamin i magnezu oraz fosforu, żelaza, potasu i miedzi. To znacznie więcej niż błonnik, za który głównie ceni się len.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply