Szkodliwe składniki w kosmetykach dla niemowląt. Zobacz, czego unikać, aby nie zaszkodzić swojemu dziecku

Niestety, przyszło nam żyć w czasach, w których z każdej strony atakują nas szkodliwe substancje. Wraz z wdychanym powietrzem wciągamy do płuc spaliny, wraz z żywnością spożywamy pestycydy, a wraz z kosmetykami niejednokrotnie wcieramy w skórę całą tablicę Mendelejewa…

Okazuje się, że i producenci kosmetyków dla dzieci używają często do produkcji substancji, których bezpieczeństwo jest wątpliwe. W przypadku niektórych składników nie stwierdzono jeszcze oficjalnie, że są niebezpieczne, ale wyniki najnowszych badań potwierdzają, że coś jest „na rzeczy”. I wcale nie chodzi tylko o reakcje alergiczne, jakie może wywołać dany składnik, ale i o podejrzenie, że może działać rakotwórczo! Co więcej, wiele z tych substancji miało lub ma nadal zastosowanie przemysłowe, chociażby w produkcji detergentów do mycia maszyn… Jak to się stało, że trafiły także do kosmetyków dla ludzi, a nawet dzieci?!

kosmetyki3


Przecież dla naszych najmłodszych chcemy tego, co najlepsze. Używanie do pielęgnacji ich małych ciałek szkodliwych kosmetyków wcale nie zapewni dzieciom dobrego startu… Warto więc dokładnie czytać składy i wybierać produkty, co do których bezpieczeństwa nie ma wątpliwości. Jakich składników unikać? Przeczytacie na kolejnej stronie!

kosmetyki1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : luskiewnik.strefa.p

Reply