Szokujące historie dziko wychowanych dzieci opowiedziane fotografiami

„Dzikie dzieci” to najnowszy projekt fotograficzny Juli Fullerton-Batten, która w swoich klimatycznych pracach opowiedziała o dzieciach z różnych państw świata, które wychowały się poza cywilizacją. W swoich pracach chciała oddać klimat grozy, w którym wychowywały się, nawet nieświadome zagrożeń dzieci. Ich historie są poruszające, ale też bardzo interesujące. 

Jakim cudem te małe dzieci przeżyły bez opieki rodziców, bez pomocy dorosłych?1. Lobo, dziewczynka-wilczyca, Meksyk

W 1845 roku zauważono dziewczynkę, która wraz z watahą wilków zaatakowała stado kóz. Rok później znów przyłapano ją, jak polowała z wilkami, została złapana, ale udało się jej uciec. Ostatni raz była widziana w 1952 roku, potem słuch o niej zaginął.

1


2. Oksana Malaya, Ukraina

Dziewczynka została odnaleziona w 1991 roku w wieku 8  lat. Od 6 lat żyła ze stadem psów. Jak to możliwe? Rodzice Oksany byli alkoholikami i zapomnieli o dziecku. Dziewczynka wyszła z domu, gdy miała 2 lata i w poszukiwaniu ciepła schroniła się między psami. Dziewczynka, gdy została znaleziona zachowywała się jak pies – biegała na czworaka, szczekała i warczała. Z ludzkich słów rozumiała tylko „tak” i „nie”. Obecnie Oksana ma 30 lat, została poddana leczeniu, jednak nadal pozostała na poziomie wiedzy i zachowania kilkulatka.

2


3. Prava, Rosja

Prava był siedmioletnim chłopcem odnalezionym w domu jego 31-letniej matki. Co w tym dziwnego? To, że matka całe życie trzymała go w zamknięciu i nigdy nie odezwała się do niego słowem. Traktowała go tak, jak swoje ptaki. Chłopiec nie potrafił mówić tylko ćwieka jak ptak. Także jego postawa ciała była ptasia. Chłopiec został zabrany matce i umieszczony w klinice, gdzie przechodzi leczenie.

3


4. Marina Chapman, Kolumbia

Marina została porwana w wieku 5 lat z domu i wyrzucone przez porywaczy w dżungli. Została przygarnięta przez stado kapucynek, z którymi żyła. Małe małpki nauczyły ją jak chodzić po drzewach i radzić sobie na wysokości. Kiedy zatruła się owocami dbały o nią i zaprowadziły ją do strumienia. Marina została złapana przez myśliwych i sprzedana do domu publicznego, skąd uciekła. Żyła na ulicy, dopóki nie przygarnęła jej pewna rodzina. Została wyuczona na pomoc domową, założyła rodzinę i do dziś żyje w Wielkiej Brytanii.

4


5. Sujit Kumar, Fidżi

Sujit miał nieszczęście urodzić się w okropnej rodzinie. Rodzice, póki żyli, ojciec stał się ofiarą morderstwa, matka popełniła samobójstwo, trzymali chłopca w kurniku. Gdy został pod opieką dziadka, ten nie zmienił miejsca zamieszkania chłopca. Pewnego dnie wydostał się z kurnika, został znaleziony na drodze. Sujit zachowywał się, jadł i chodził jak kurczak. Starsi ludzie, którzy go znaleźli, chcieli się nim zaopiekować, ale chłopiec był bardzo agresywny i nie dawali sobie z nim rady. Obecnie zajmuje się nim Elizabeth Clayton.

5

To niesamowite, jak bardzo dziecko może przystosować się do warunków, jakie ma, by przeżyć. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : featureshoot.com

Reply