Gdy pewien mężczyzna znalazł TO na plaży, od razu miał bardzo kosmate myśli. Sprawdźcie, czy słusznie zawstydził się tajemniczym obiektem

Nie wszystko jest tym, czym zdaje się być na pierwszy rzut oka.

Ludzie przede wszystkim poznają świat za pomocą zmysłu wzroku, ponieważ nieustanne obserwują swoje otoczenie. Lecz czy takiemu poznaniu wzrokowemu można w 100% ufać? Niestety nie, gdyż mózg czasem płata nam figle i błędnie interpretuje pewne rzeczy, biorąc je za coś zupełnie innego…

 

Pewien mężczyzna spacerował plażą, gdy zobaczył dziwny obiekt leżący na piasku. W miarę tego, jak się do niego zbliżał, nabierał pewności, że to stara zabawka erotyczna imitująca męskie przyrodzenie. Oczywiście był zbulwersowany, że ktoś mógł coś tak wulgarnego wyrzucić w miejscu publicznym.

Gdy jednak mężczyzna znalazł się tuż nad tajemniczym obiektem, że zdziwieniem odkrył, że to nie rzecz, a żywe stworzenie! Jak się później okazało był to geoduck, wyjątkowy gatunek mięczaka (małży), który potrafi doskonale kopać w piasku i żyje nawet 150 lat!

 

Geoducka wśród innych mięczaków wyróżnia niezwykły organ zwany „trąbą słonia”, za pomocą którego odżywia się, oddycha i rozmnaża. Długość owej trąby może sięgać nawet do metra długości, przy czym skorupa osiąga wielkość 15-20 centymetrów. Organ ten pomaga im też w zakopywaniu się w piasku, gdzie spędzają większość życia.  Zwierze to jest przysmakiem w kuchni chińskiej i japońskiej, gdzie postrzegane jest jako afrodyzjak, oczywiście ze względu na swój nieprzyzwoity kształt.

Geoducki żyją na zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej i nie mają zbyt wielu naturalnych wrogów, co sprzyja ich długowieczności. Najstarszy znaleziony osobnik miał bowiem prawie 170 lat!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply