Ukąszenia owadów bywają bolesne i niebezpieczne. Oto krótki przewodnik, który pozwoli Wam zidentyfikować sprawcę ugryzienia i podpowie, co robić dalej

Nawet mikroskopijne zwierzątko może być zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka.

Lato i nadchodzące wraz z nim wakacje to czas beztroski i intensywnych podróży. Dni są długie, a piękna pogodna sprawia, że można je całe spędzać na świeżym powietrzu i podziwiać piękno przyrody. Relaks na łonie natury to rozrywka, na którą czeka wielu urlopowiczów.

Kontakt z przyrodą, np. wyjazd nad jezioro czy spacer po lesie, to doskonała forma spędzania wolnego czasu, ale ma jedna wadę: naraża człowieka na ukąszenia różnych zwierząt.

Ukąszenie ukąszeniu nie równe, dlatego przed wyprawą na łono przyrody, warto zorientować się, jakie owady nam zagrażają. Niektóre ugryzienia mogą bowiem prowadzić do poważnych chorób, więc lepiej bacznie obserwować swoje ciało i szybko reagować, gdy zauważymy coś niepokojącego.

Ślady po ukąszeniach przybierają różną formę. Niektóre są wypukłe, inne niemal niewidoczne, a jeszcze inne swędzą czy przybierają intensywna barwę. Dzięki temu zróżnicowaniu, łatwiej można odpowiedzieć na pytanie, jakie zwierze dobrało się do skóry.

Poniżej znajduje się zestawienie aż 6 ukąszeń, na które w porze letniej jesteśmy najbardziej narażeni. Warto zapamiętać ich wygląd i sprawcę, bo to wiedza cenna dla naszego zdrowia.

Opisy wszystkich przedstawionych ukąszeń znajdziecie na dwóch kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it

Reply