Umierająca 7-latka wręczyła ojcu coś, co przyczyniło się do uratowania życia jej siostry. Ta historia topi serca internautów!

Niejednokrotnie udowadnialiśmy, że dzieci są zdolne do poświęceń.

Pomocną dłoń niekiedy wyciągają chętniej niż dorośli, ponieważ mają w sobie więcej współczucia i miłości. Swoje oszczędności przeznaczają na szczytne cele takie jak pomoc zwierzętom czy chorym osobom. Rodzice mogą być dumni z takich pociech i mieć pewność, że gdy sami zachorują lub będą w trudnej sytuacji, ich dzieci zawsze im pomogą lub chociaż wesprą dobrym słowem.

Oczywiście nie wszystkie maluchy są takie. Niektóre są samolubne i niechętnie dzielą się tym, co mają. Nie są nawet w stanie podzielić się zabawkami czy słodyczami a co dopiero oddać ostatni grosz na potrzebujących. Dużą rolę odgrywa tu wychowanie. Jeśli od najmłodszych lat będziemy tłumaczyć dziecku, że ma być dobre i pomocne z pewnością weźmie sobie słowa rodziców do serca, ale jeśli będziemy go uczyć rywalizacji i egoizmu, wyrośnie na niewdzięcznika, który będzie zawsze stawiał siebie na pierwszym miejscu.

Ta 7-letnia dziewczynka stała się uosobieniem bezwarunkowej miłości a jej historia dosłownie topi serca. Mała bohaterka nazywa się Wang Yue i jest poważnie chora na bardzo rzadkie schorzenie, które zmienia gęstość kości. Przypadłość zdarza się sporadycznie u dzieci a lekarze nie do końca wiedzą jak ją leczyć. Stan Wang Yue pogarsza się z dnia na dzień i dziewczynka jest narażona na szereg przykrych dolegliwości.

Przejdź na kolejną stronę, by dowiedzieć się więcej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply