Złe nawyki, które niszczą twoje nerki. Lepiej z nich zrezygnować nim będzie za późno

Nerki pełnią bardzo wiele ważnych funkcji dla organizmu, niestety nie doceniamy ich, póki nie zaczynają się kłopoty.

Nerki nie tylko pełni funkcję filtra w naszym organizmie, ale też regulują płyny. Mają też wpływ na ciśnienie tętnicze, równowagę kwasowo-zasadwową oraz układ kostny. Nerki narażone są na wiele chorób, których sygnały wielu ludzi ignoruje, dopóki nie jest za późno. Często dochodzi do zapalenia pęcherza, które może zmienić się w zapalenie nerek.

Choć świadomość ludzi, że te dwie fasolki w organizmie są bardzo ważne, zwiększa się, to nadal ludzie popełniają niepotrzebne błędy i wpadają w złe nawyki, które z czasem mogą być bardzo poważne. Wielu sądzi, że kłopoty z nerkami dotyczą tylko innych, jednak trzeba pamiętać, że codzienne złe nawyki, nawet te z pozoru nic nie znaczące, w perspektywie czasu szkodzą bardziej niż jednorazowa wpadka.

Złe nawyki, które niszczą twoje nerki i poważnie im szkodzą

1. Za rzadko siusiasz i za długo siedzisz

Wstrzymywanie moczu bardzo szkodzi nerkom. Bakterie, które jak najszybciej powinny opuścić organizm, zaczynają się rozmnażać. Podobnie jest ze zbyt długim siedzeniem bez przerw na rozprostowanie ciała. Siedzący tryb pracy zwiększa ryzyko chorób nerek o 30%, dlatego, jeśli masz siedzącą pracę, spaceruj i ćwicz przynajmniej dwa razy w tygodniu.

2. Za dużo słodkich napojów, za mało wody

Badania wskazują bardzo duży spadek wydolności nerek u osób, które piją codziennie dwie szklanki napojów gazowanych. Napoje, które zwierają dużo cukru czy słodzików źle działają na nerki. Dlatego warto postawić na wodę. Pić jej około 2 litrów dziennie, bez soków i słodzików. Pomoże to lepiej filtrować organizm i oczyszczać nerki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply