Trudno uwierzyć, że jedna malutka rybka potrafiła odmienić los setek dzieci. Zobaczcie, dlaczego jest tak niezwykła!

Doktor Christopher Charles po raz pierwszy odwiedził Kambodżę sześć lat temu. Od razu rzuciły się mu w oczy ogromne problemy zdrowotne tamtejszej ludności.

Ogromna liczba mieszkańców miała problemy z niedokrwistością i niedoborem żelaza w organizmie. W szczególnie złej sytuacji znajdowały się dzieci. Były małe, słabe i bardzo wolno się rozwijały. Charles postanowił temu zaradzić.

Podstawą było dostarczenie do ich organizmów wysokiej dawki żelaza. Tabletki i suplementy diety zupełnie nie działały. Czasem przynosiły wręcz odwrotne rezultaty.

1Doktor wpadł na pomysł, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Wynalazł rybkę, która uwalnia żelazo podczas gotowania. Jest w stanie dostarczyć całej rodzinie aż 75% dziennego zapotrzebowanie na żelazo, przez okres 5 lat!

2Symbol ryby nie jest przypadkowy. W kulturze Kambodży oznacza szczęście i powodzenie. Użycie jest bardzo proste. Wystarczy wrzucić ją na 10 minut do gotującej się zupy, a następnie dodać trochę soku z cytryny, który jest bardzo ważny dla prawidłowego wchłaniania żelaza.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : sunnyskyz.com

Reply