3 prawa miłości, które większość ludzi rozumie zbyt późno 

„Do szczęścia nie jest potrzebne wygodne życie, lecz zakochane serce” – bł. Josemaria Escriva.

Miłość w życiu człowieka jest szalenie ważna, ponieważ dzięki niej egzystencja nabiera odpowiedniego wyrazu i sensu. Niestety znalezienie, a zwłaszcza utrzymanie miłości, to zadanie bardzo trudne, wymagające pracy i poświecenia. Warto sobie w tym zadaniu pomóc i odpowiednio zgłębić tajemnicę tego uczucia.

 

Miłość rządzi się wieloma prawami, a psychologowie wskazują, że trzy z nich wydają się szczególnie ważne, ponieważ działanie wbrew nim, z pewnością doprowadzi do rozstania i złamanego serca.

Prawa miłości

Prawo 1: do miłości nie można zmusić 

Nie można nikogo zmusić do tego, by kochał. Jeśli ktoś po bliższym poznaniu, nie pokochał nas takimi, jakimi jesteśmy, to uczucie u niego już się nie pojawi, choćbyśmy nie wiem jak korzystnie się zmienili. Brak racjonalnej władzy nad miłością, jest przyczyną wielu nieszczęśliwszych zakochań, ale także stanowi gwarancję tego, że ludzie są sobie pisani.

 

Prawo 2: każdy kocha inaczej 

Dla każdego miłość oznacza co innego, w związku z czym sposoby okazywania miłości mogą być różne. Przede wszystkim różnica w sposobie kochania wynika z uwarunkowań płciowych, dlatego kobiety i mężczyźni zawsze będą się różnić w miłości. Nie można nikogo zmuszać do tego, by kochał wedle naszych reguł.

Prawo 3: miłość to zawsze sprawa dwóch osób

By miłość miała sens i mogła rozkwitać, muszą w nią być zaangażowane dwie osoby. Nie można kochać za dwojga, albo kochać kogoś bardziej. Miłość w związku powinna po obu stronach być równa, bo inaczej nie będzie trwała.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply