Bamboo Bike to ekologiczne rowery z Ghany, które nie tylko dbają o środowisko, ale także zmieniają na lepsze życie wielu ubogich społeczności

Bernice Dapaah jest działaczką na rzecz ochrony środowiska i przedsiębiorcą z Ghany. Po ukończeniu studiów postanowiła założyć firmę, która będzie funkcjonować w oparciu o tzw. ekonomię społeczną, czyli jej działanie przyczyni się do zmniejszenia ilości osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Bernice chciała nie tylko, by w jej firmie znaleźli pracę ludzie dotknięci ubóstwem, ale też by wytwarzany produkt był ekologiczny i użyteczny dla lokalnej społeczności. Strzałem w dziesiątkę stał się rower częściowo zbudowany z bambusa.

Bambusowe rowery tworzą w 100% elementy zrównoważone. Jego kluczową częścią jest bambusowa rama, która jest lekka, elastyczna, ale też wytrzymała. Rowery te doskonale nadają się do jazdy po bezdrożach, jak również sprawdzają się w mieście. Ich cena to 350$.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, ghanabamboobikes.org, youtube.com

Reply