Bamboo Bike to ekologiczne rowery z Ghany, które nie tylko dbają o środowisko, ale także zmieniają na lepsze życie wielu ubogich społeczności


Bamboo Bike już od 6 lat zmienia świat na lepsze. Zarówno firma, jak i Bernice Dapaah stojąca na jej czele, to laureaci wielu prestiżowych nagród, doceniających prospołeczne i proekologiczne działania. Sukces ten wynika z jasno określonych wizji i celów, jaki ma cały zespół:

Jesteśmy zespołem młodych wizjonerów ze skłonnością do walki z problemami społecznymi i rosnącym zagrożeniem klimatycznym. Robimy to przy użyciu najprostszych opłacalnych technik. Jesteśmy zaangażowani w promowanie sprawiedliwego traktowania ludzi oraz w wspieranie uczciwego handlu. Tworzymy zrównoważone ekologicznie produkty, które przyczyniają się do ograniczenia zmian klimatycznych.

O sukcesie Bamboo Bike świadczą plany otwarcia dwóch kolejnych fabryk. Mają one powstać na terenach słynących z nielegalnych kopalni złota. Praca przy budowie rowerów ma odciągnąć młodych ludzi od niebezpiecznego i niezgodnego z prawem procederu poszukiwania cennego kruszcu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, ghanabamboobikes.org, youtube.com

Reply