Bamboo Bike to ekologiczne rowery z Ghany, które nie tylko dbają o środowisko, ale także zmieniają na lepsze życie wielu ubogich społeczności


Bamboo  Bike są ekologiczne, gdyż po pierwsze ich produkcja zużywa mniej energii i wytwarza mniej odpadów, niż produkcja tradycyjnych rowerów. Po drugie bambusowe ramy po zakończeniu swojej służby, nie zanieczyszczają środowiska, bo łatwo je recyklingować.

Po trzecie, w miejscu ściętego na potrzeby produkcji bambusa, sadzi się od 3 do 5 nowych roślin. Dzięki temu zazieleniają się tereny zdegradowanie, poprawia się funkcjonowanie ekosystemu, gdyż zwierzęta mają łatwiejszy dostęp do pożywienia. Zmniejsza się także erozja gleby.

Bambusowe zagajniki poprawiają też jakość wód gruntowych oraz czystość powietrza poprzez zmniejszenie stężenia dwutlenku węgla. Bambusy także mają ten plus, że można je wykorzystać w całości i odpadki pozostałe po wycięciu rowerowych ram, zostają przeznaczone na węgiel drzewny.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, ghanabamboobikes.org, youtube.com

Reply